سیستم های مبتنی بر RFID

سیستم های مبتنی بر RFID

سیستم های مبنی بر RFID جهت سهولت در اتوماسیون و بهره وری در خدمات به کار گرفته میشوند و در سطح وسیعی از صنعت ، تجارت و فرهنگ قابل اجرا و بهره برداری میباشند. شرکت الکاپرداز با داشتن تجربه چندین ساله در زمینه سیستم های مخابراتی و نرم افزاری ، اقدام به طراحی و پیاده سازی راه حل های مبتنی بر RFID نمود. نمونه بارز اینگونه سیستم ها ، سامانه بلیط هوشمند ، سامانه بلیط الکترونیکی استادیوم ورزشی این شرکت میباشد.

تکنولوژی RFID در دو قالب کلی کارت های یکبار مصرف و کارت های RFID قابل برنامه ریزی مجدد مطرح میشوند که تمرکز عمده این شرکت بر روی کارتهای RFID قابل برنامه ریزی مجدد ، روش ها و تکنولوژی های مرتبط با آن است.

نمونه هایی از سیستمهای مبتنی بر RFID

  • سیستم مکانیزه مدیریت انبار:

استفاده از تکنولوژی RFID در انبار ، امکان شناسایی و کنترل همزمان تعداد زیادی کالای ورودی و خروجی را فراهم میکند. از دیگر مزایای این تکنولوژی میتوان به مکانیابی کالا در انبار و کنترل موجودی بلادرنگ آن اشاره نمود.

  • سیستم ردیابی اسناد:

تکنولوژی RFID ابزاری مدرن در اختیار مکانیزمهای مدیریت اسناد ، مدارک و کتاب قرار میدهد. سیستم مدیریت اسناد وکتاب مبتنی بر RFID علاوه بر پیشگیری از سرقت کتب و اسناد ، امکان افزایش سرعت و راندمان فرایندهای کتابداری و بایگانی را نیز فراهم مینماید.

  • سیستم مدیریت تردد در سازمانها و شرکتها:ردیابی و رهگیری افراد ، وسائط نقلیه و ماشین آلات بصورت بلادرنگ در یک سازمان و یا شرکت از امکاناتی میباشد که بواسطه استفاده از تکنولوژی RFID میتواند در دسترس قرار گیرد. بعنوان نمونه میتوان به مانیتورینگ نامحسوس افراد در سازمان ، محدود نمودن تردد افراد ، پرسنل سازمان و میهمانان آن اشاره نمود.
  • سیستم مدیریت و کنترل پارکینگ:با بهره گیری از این تکنولوژی میتوان یک سیستم مکانیزه مدیریت پارکینگ و پرداخت الکترونیکی عوارض ایجاد نمود.